fbpx

Wyjazdy na Via ferraty

Via ferrata z języka włoskiego oznacza „żelazna droga” i tym tak naprawdę jest.

Via ferraty to szlaki jakich brakuje w Tatrach poprowadzone są po skałach, które można pokonać dzięki sztucznym ułatwieniom takim jak: stalowa lina, drabinki, mostki itp. Stalowa lina jest poprowadzona przez całą długość via ferraty i dzięki temu możemy się asekurować, wpinając do niej lonżę. To wszystko pozwala dotrzeć do miejsc, gdzie normalne szlaki turystyczne nie prowadzą. Na via ferratach często jest duża ekspozycja więc warto się na to przygotować, nie jest to sport dla osób z lękiem wysokości, wiek nie ma żadnego znaczenia wystarczy sprawność fizyczna.

image description
Najlepsze terminy:maj - październik
Popularne lokalizacje:Włochy, Austria, Czechy, Słowacja

Oferty wyjazdów dla początkujących i bardziej zaawansowanych

słowacki raj

  Słowacki Raj Via ferratą ABC

  1 dzień

  Słowacki Raj zapewne już znasz?, a chcesz poznać Via ferraty ? Jednodniowa wycieczka do Słowackiego Raju z podstawowym kursem poruszania się po via ferratach – skierowana dla osób początkujących.

  5
  Na podstawie 1 opini
  Ferrata HZS Martin

   Poznaj Via ferraty ABC – w jeden dzień

   1 dzień

   Chcesz poznać Via ferraty? tylko nie wiesz jak zacząć? Jednodniowa wycieczka na Słowackie Via ferraty z podstawowym kursem poruszania się po via ferratach – skierowana dla osób początkujących.

   5
   Na podstawie 3 opini
   Ferrata dwie wieze

    Poznaj Via ferraty C/D

    1 dzień

    Jednodniowa wycieczka na Słowackie Via ferraty o trudności C i D, czyli dla tych co mają doświadczenie, nie boją się wysokości i lubią adrenalinę.

    5
    Na podstawie 2 opini
    Via ferraty nad jeziorem Garda

     Via ferraty dla początkujących w Riva del Garda

     7 dni

     Chcesz poznać Via ferraty? tylko nie wiesz jak zacząć? Pojedź z nami na wakacje, urlop do Riva del Garda nad jeziorem Garda we Włoszech. Gdzie odpoczniesz w słonecznej Italii i poznasz Via ferraty od podstaw oraz historie z nimi powiązane.

     5
     Na podstawie 14 opini